מכון היצוא

חדשנות ואקוסיסטם

ענף חדשנות ואקוסיסטם במכון היצוא אמון לפתח ולטפח את הקשרים של הארגון עם הגורמים השונים בתעשייה המקומית על מנת ליצור שיתופי פעולה שיביאו לערך עסקי עבור חברות ישראליות, בחלוקה לשלושה פלחים:

קרנות הון סיכון
על פי מדד החדשנות של בלומברג לשנת 2020, כלכלת ישראל נמצאת במקום ה-6 בעולם מתוך 60 הכלכלות החדשניות ביותר בעולם.ישראל היא המדינה מספר 1 בעולם מבחינת כמות ההשקעות שנעשות בה וכוללת 20 חברות בשווי של למעלה ממיליארד $ כ"א (Unicorns).

בשנת 2019 גויסו 8 מיליארד $ ע"י סטרטאפים ישראלים כאשר הסיבוב הממוצע עמד על 16 מיליון $. כמו כן, בוצעו 80 אקזיטים בסכום כולל של 9.9 מיליארד $.

מגמת ההשקעות כיום עיקרה בחברות בשלבי צמיחה יותר מחברות בשלבים מוקדמים, מגמה אשר עשויה להמשך גם בעתיד.

נכון להיום, בישראל פועלים 6,000~ סטרטאפים בשלבים שונים המחפשים הזדמנויות השקעה בארץ ובחו"ל.

עבודת הענף מתרכזת בשימור ופיתוח הקשר עם קרנות ההון וביצירת הזדמנויות השקעה לסטארטפים ישראלים, כמו גם משיכת השקעות מחו"ל גם עבור קרנות ההון סיכון עצמן (LP).

חממות ותכניות האצה
בישראל נכון להיום קיימות למעלה מ-100 חממות ותכניות האצה שפועלות בורטיקלים רבים כמו IoT, Mobile, Automotive, FinTech, HLS, E-commrece, Edtech, Cyber Security ,Smart City, AR/VR, AI & Data analytics ,Medical, Cloud כמו גם תכניות עם מטרות ספציפיות כמו תכניות חברתיות.

התכניות נועדו לעזור ליזמים להפוך רעיון למוצר ולאחר מכן מוצר לחברה עם לקוחות משלמים, באמצעות תכנים בנושאי מוצר, עניינים משפטיים (הסכם מייסדים, רישום פטנט וכו'), נושאים פיננסים, פיתוח עסקי וכו'.

בשנים האחרונות גופים בינלאומיים רבים הקימו בישראל תכניות מסוג זה על מנת להיות ראשונים לקבל חשיפה לטכנולוגיות חדשניות ולזהותן בשלב מוקדם.ענף חדשנות ואקוסיסטם עומד בקשר עם גופי החממות ותכניות ההאצה ותומך בהם במתן שירותי מנטורים ופיתוח עסקי לחברות הפורטפוליו שלהם, כמו גם ביצירת אירועים עסקיים משותפים, חשיפה של גורמים בינלאומיים לקיומם של התכניות בישראל.

מרכזי חדשנות, משרדי סקאוטינג, מרכזי מו"פ וגורמים נוספים
בישראל היום קיימים מעל ל-500 מרכזי חדשנות של גופים בינלאומיים (MNC) בתחומי התקשורת, חומרה, תוכנה, בנקאות וביטוח, אוטומוטיב, מדיקל ובריאות דיגיטלית, אלקטרוניקה, אנרגיה ועוד.

Source: delloite

תפקידם של מרכזי החדשנות הינם מחקר ופיתוח של מוצרים חדשים, איתור סטארטפים (סקאוטינג) למטרת שיתופי פעולה עם הארגון ולהוות זרוע השקעות בחברות ישראליות.
הענף נמצא בקשר ישיר עם אותם מרכזי חדשנות על מנת ליצור ערוץ דו כיווני של מידע וסיוע לחברות ישראליות במגוון אתגרים.

הענף אחראי בין היתר ליצור גם שיתופי פעולה עם גורמים נוספים בשוק הישראלי כמו הרשות לחדשנות, משרד הכלכלה, מרכז פרס לשלום, משרדי עו"ד, משרדי רו"ח וכל גורם על מנת לייצר ערך לאקוסיסטם המקומי.

לוח אירועים

רשימה
לוח שנה
Magnifier
רשימה
לוח שנה
טעינה

חיפוש אירוע

31-01

ינואר-דצמבר
2023
לתאריכים המלאים
01
ינואר
יום א'

דמי רישום למאגר היועצים לשנת 2023

סוג אירוע

פגישות ייעוץ

מיקום

וירטואלי

תגית מחיר מחיר האירוע:   1000 ₪

תגית הנחה מחיר לחברי המכון:   1000 ₪

5% הנחה לנרשמים בהרשמה מקוונת באמצעות אתר המכון

הרשמה מקוונת
19
יוני
יום ב'

פטנטים - הדרך להגן על הקניין הרוחני

סוג אירוע

יעוץ קבוצתי

מיקום

וירטואלי

תגית מחיר מחיר האירוע:   200 ₪

תגית הנחה מחיר לחברי המכון:   0 ₪

5% הנחה לנרשמים בהרשמה מקוונת באמצעות אתר המכון

הרשמה מקוונת

מאמרים וחדשות

חיפוש מאמרים

סנן מאמרים לפי
טעינה