מכון היצוא

היצוא הישראלי עם הפנים לאפריקה 10.12.18

 

التصدير الإسرائيلي يتّجه إلى افريقيا

 أكثر من 200 مشارك ومشاركة من عشرات الشركات الاسرائيليّة شاركوا في مؤتمر الفرص التجارية  

في مؤتمر الفرص التجارية في افريقيا أعلن أنّ 700 مليون دولار في انتظار الشركات الإسرائيلية المعنيّة في توسيع تصديرها إلى افريقيا. وزارة الاقتصاد والصناعة وشركة اشرا والمحاسب العام دعوا الشركات الإسرائيلية لاستغلال الموارد وتوسيع صادراتها إلى افريقيا.

לכתבה המלאה

למעלה מ -200 משתתפים מעשרות חברות ישראליות השתתפו בכנס הזדמנויות עסקיות 

 בוועידה על הזדמנויות הסחר באפריקה הוכרז כי 700 מיליון דולר ממתינים לחברות ישראליות המעורבות בהרחבת היצוא לאפריקה. משרד הכלכלה והתעשייה, אשרא והחשב הכללי, קרא לחברות ישראליות לנצל את המשאבים ולהרחיב את היצוא לאפריקה.

לאפריקה קצב צמיחה גבוה, גידול שנתי של יותר ממרבית המדינות המפותחות, והזדמנויות עצומות בתחומי התשתית ואפילו בתחום הסלולר.

התפיסה השלילית של היבשת האפריקאית, שיש לה השקעות רחוקות וחברות בינלאומיות משתנה, והמאמצים המקומיים והבינלאומיים להתמודד עם מחלות קשות, בעיות ביטחון, עוני ובעיות חברתיות הן מרשימות ויכולות להביא בשינוי ובתוצאות חיוביות. 

בעוד הייצוא הישראלי הכולל בשנת 2017 פרץ את תקרת ה- 100 מיליארד דולר, היצוא הכולל לאפריקה היה פחות ממיליארד, פחות מאחוז מכלל היצוא. 

ישנן אפשרויות והזדמנויות ענקיות במדינות אפריקאיות שטרם נוצלו על ידי חברות ישראליות. על פי דיווחים של אשרא, הסוכנות הממשלתית לסיכון סחר חוץ, הכיסוי הביטוחי הקיים באפריקה מסתכם ב -1.4 מיליארד דולר, מתוכם כיום מנוצלים רק 700 מיליון דולר. במילים אחרות, מסגרת האשראי הזמינה יכולה להכפיל את היקף העסקאות שאושרו עבור אפריקה.

לאור האסטרטגיה לחזק את היחסים בין ישראל למדינות אפריקה ואת התוכנית לחזק את קשרי הסחר בין שני הצדדים, משרד הכלכלה והתעשייה פועל באמצעות מספר ערוצים לחיזוק הסחר עם אפריקה.

במסגרת זו, נפתחו שתי משלחות מסחר נוספות למשרד הכלכלה והתעשייה באקרה, בגאנה ובניירובי, קניה, וכן במשלחת המסחר הישנה בדרום אפריקה.

כמו כן חתמה ישראל על הסכם עם חברת Power Africa . הארגון הוא חלק USAID , ארגון הסיוע האמריקאי עבור מדינות מתפתחות, והוא מפעל האנרגיה המוביל באפריקה. ישראל חברה בארגון וחברות ישראליות יכולות להפיק תועלת ממימון פרויקטים בתחום האנרגיה.

כדי לחשוף את הכלים הקיימים של התעשייה הישראלית וליצור שיח מעמיק על פעילותן של חברות ישראליות בשווקים מתפתחים, קיים משרד הכלכלה והתעשייה כנס משותף בנושא מימון וכלים לחברות ישראליות באפריקה.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "משרד הכלכלה והתעשייה מתקדם לעבר שווקים מתפתחים, והאפשרויות להגדלת הסחר הישראלי בשווקים אלה הן עצומות. הכלים השונים העומדים לרשות היצואנים הישראלים נפתחו השנה באקרה, בגאנה ובניירובי, קניה, כמו גם במשרדים הישנים בדרום אפריקה, ומשרד הכלכלה והתעשייה מזמין חברות ישראליות לנצל את המשאבים הללו. שימוש אותנו. " 

טעינה